Wakacje z ubezpieczeniem

Koncentrując się na przygotowaniach do wakacji, bierzemy pod uwagę szereg typowo kojarzących nam się z wypoczynkiem zagadnień. Przede wszystkim wybieramy odpowiednią destynację, kupujemy bilety lotnicze lub rozważamy inne formy transportu. Planujemy trasy zwiedzania, zastanawiamy się, kto będzie nam w podróży towarzyszył. Jest jednak szereg mniej oczywistych zagadnień, które koniecznie należy brać pod uwagę, planując podróż.

Wakacje z ubezpieczeniem

Przezorny zawsze ubezpieczony

Bezpieczna podróż to marzenie każdego urlopowicza. Niestety, życie bywa przewrotne i to na wyjazdach spotykają nas czasem różne nieprzewidziane i zdecydowanie niepożądane przygody. Myśląc o ubezpieczeniach w kontekście wyjazdów, zwykle analizujemy ubezpieczenia turystyczne, jednak warto zauważyć, że jeśli wybieramy się w trasę własnym autem, ubezpieczenia samochodowe to temat, który warto przeanalizować dogłębnie.

Choroba? Nie szkodzi kieszeni

Jeśli korzystamy z wypoczynku zorganizowanego, nasze biuro ma ustawowy obowiązek objęcia nas ubezpieczeniem. Jednak ustawodawca nie określa maksymalnych limitów i zakresów, więc warto sprawdzić, czy oferowany w ramach wycieczki zakres nas satysfakcjonuje. Jeśli nie być może będzie możliwość, za dodatkową dopłatą rozszerzyć zakres lub ubezpieczyć się dodatkowo w innym towarzystwie, niż to, które ma umowę, z biurem podroży. Jeśli podróżujemy na własną rękę koniecznie ubezpieczmy się w odpowiednich limitach. Wiele osób podróżując po Europie, rezygnuje z dodatkowego ubezpieczenia, wiedząc, że posiadają kartę EKUZ. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że karta EKUZ daje nam tylko takie uprawnienia do świadczeń nieodpłatnych, jakie mają mieszkańcy danego kraju. Może się wówczas okazać, że to, co w Polsce refunduje NFZ, nie jest refundowane za granicą.

Stłuczka, wypadek? Ubezpieczenia samochodowe pokryją straty

Przed urlopem sprawdźmy zakres swojego ubezpieczenia i jeśli to konieczne dokonajmy ubezpieczeń, na przykład ubezpieczając bagaż czy też zwiększając limit holowania (lub go znosząc). Nowym rozwiązaniem na rynku jest też krótkoterminowe autocasco, które warto rozważyć, bo sezon urlopowy to żniwa dla złodziei aut.

Więcej o ubezpieczeniach samochodowych na https://www.mtu24.pl/

Comments are closed.


Blogi. Darmowe Blogi.